Wypalenie zawodowe

Opis testu

Test Wypalenie Zawodowe został oparty na koncepcji Christiny Maslach. Wypalenie zawodowe rozumiane jest jako reakcja organizmu na długotrwały stres wynikający z pełnionych obowiązków zawodowych. Powstaje ono zazwyczaj na skutek przeciążenia pracą, podejmowania odpowiedzialności za trudne zadania, intensywne kontakty społeczne, ale również w wyniku wykonywania nudnych i monotonnych obowiązków. Skutkiem wypalenia zawodowego jest szereg niepożądanych i nieprzyjemnych konsekwencji związanych zarówno ze stanem psychicznym czy emocjonalnym jak również zdrowiem fizycznym, kontaktami społecznymi, wynikami pracy a nawet sensem życia.

Wypełniając ten test uzyskasz informacje, czy należysz do grupy osób dotkniętych syndromem wypalenia zawodowego, zagrożonych wypaleniem a może jesteś osobą, która czerpie pełną satysfakcję z pracy i problem wypalenia Cię nie dotyczy.

Test jest BEZPŁATNY

Instrukcja

Poniżej znajduje się lista stwierdzeń odnoszących się do środowiska pracy i pełnionych obowiązków zawodowych. Określ jak często ma miejsce dane stwierdzenie w Twoim życiu wybierając daną odpowiedź.

Pasek postępu

1%

Płeć

Wiek

Wydaje mi się, że jestem zbytnio wykorzystywany w pracy.

Kiedy myślę o tym, że ma przyjść do mnie klient/podopieczny/petent to chciałbym, aby się poślizgnął i do mnie nie dotarł.

Myślę o swoich współpracownikach jak o kimś obcym.

Znajomi pytają, skąd mam tyle energii.

Odnoszę wrażenie, że osiągnąłem/am granice swoich możliwości.

Kiedy ktoś mnie o coś prosi to mam ochotę nakrzyczeć na tą osobę.

Mam wrażenie, że traktuję niektórych klientów/współpracowników, jakby byli przedmiotami.