Wypalenie zawodowe

Opis testu

Test Wypalenie Zawodowe został oparty na koncepcji Christiny Maslach. Wypalenie zawodowe rozumiane jest jako reakcja organizmu na długotrwały stres wynikający z pełnionych obowiązków zawodowych. Powstaje ono zazwyczaj na skutek przeciążenia pracą, podejmowania odpowiedzialności za trudne zadania, intensywne kontakty społeczne, ale również w wyniku wykonywania nudnych i monotonnych obowiązków. Skutkiem wypalenia zawodowego jest szereg niepożądanych i nieprzyjemnych konsekwencji związanych zarówno ze stanem psychicznym czy emocjonalnym jak również zdrowiem fizycznym, kontaktami społecznymi, wynikami pracy a nawet sensem życia.

Wypełniając ten test uzyskasz informacje, czy należysz do grupy osób dotkniętych syndromem wypalenia zawodowego, zagrożonych wypaleniem a może jesteś osobą, która czerpie pełną satysfakcję z pracy i problem wypalenia Cię nie dotyczy.

Test jest BEZPŁATNY

Instrukcja

Poniżej znajduje się lista stwierdzeń odnoszących się do środowiska pracy i pełnionych obowiązków zawodowych. Określ jak często ma miejsce dane stwierdzenie w Twoim życiu wybierając daną odpowiedź.

Pasek postępu

1%

Płeć

Wiek

Mam wrażenie, że traktuję niektórych klientów/współpracowników, jakby byli przedmiotami.

Nic mi się nie chce. Nie mam ani celów ani zapału do działania.

Najchętniej pozbyłbym się wszystkich ludzi w pracy.

Doświadczam różnego rodzaju nieprzyjemnych doznań fizycznych takich jak: bóle głowy i/lub innych części ciała, bezsenność.

Znajomi pytają, skąd mam tyle energii.

Lubię swoją pracę i chcę ją wykonywać.

Odnoszę wrażenie, że osiągnąłem/am granice swoich możliwości.